březen na zahradce

březen na zahradce

 

S příchodem března je třeba vyrazit na zahradu a začít s některými pracemi. Příroda se probouzí a teploty pomalu stoupají. V polovině měsíce se půda citelně otepluje a je třeba začít s výsadbou zeleniny. Postaráme se o kontrolu okrasné i ovocnářské části zahrady a trávníku. Zjistíme škody po zimě a hurá do práce!

Pracujeme v okrasné části zahrady

Nejdříve zjistíme škody, které napáchal mráz a velmi poškozené dřeviny odstraníme. Pokud byla velká zima dbáme na dostatečnou zálivku jehličnanů. Nezapomínáme na ochranu stálozených keřů, které mohou první silné paprsky slunce poškodit více než mrazíky. Přichází ideální doba pro řez růží. Vysazujeme nové sazenice a starší růže dobře pohnojíme. Na skalce doplníme hlínu kolem polštářových skalniček. Dostatečnou péči věnujeme jarním cibulovinám a trvalkám. Rašící rostlinky překryjeme chvojím, jen tak je uchráníme před mrazem.

[irp]

Kopeme, kypříme, sázíme

V případě pěkného počasí, orovnáme záhony a začneme s výsevem některých letniček a zeleniny. Prostříháme popínavé rostliny. Péči věnujeme jahodníkům. Odstraníme staré listy a přihnojíme. Pokud počasí dovolí, dáme do pořádku záhony a kypříme místa kolem stromů. Můžeme již vysadit cibuli sazečku a jarní česnek. Začíná růst plevel, proto jej odstraníme hned u jeho zrodu.

Péče a ovocné stromy

Nezapomínáme na přihnojování ovocných stromů, ideální jsou dusíkatá hnojiva. Lze začít s výsadbou jahodníku, ovocných stromů a keřů. Pustíme se do výsadby angreštů a rybízů. Staré části angreštů a rybízu odstraníme a tím je omladíme. Ošetříme stromy poškozené hlodavci a mrazem. Stromy prostříháme ještě před vznikem pupenů. Patřičnou pozornost věnujeme trávníku. Vyhrabeme jemné nečistoty, vertikulujeme. Nahrabané části a travní plsť vložíme do kompostu.

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno