Zatočte s nemocemi pomocí bylinek

sušené bylinky a zdraví

Když je člověku nejhůř, obrací se k přírodě. Ne nadarmo. Květenství stromů, keřů, kořeny a listy rostlin nabízejí skutečnou pomoc. Jako blesk z čistého nebe přichází uvolnění a uzdravení. Sílu bylinek jistě nepodceňujte. Jarní, letní a podzimní sběr plodů, listů a vyrývání kořenů má svůj smysl. Zde se zúročí vaše procházky spojené se sbíráním nejen pěkně vypadajících květinek. Pomalé sušení a správné uchování vám zajistí zdroj léků proti chřipce, depresi i rýmě.

Po stopách českých luhů a hájů

Největším favoritem všeléku je bez černý. Pomáhají jeho květy i plody. Buďte tedy ve střehu na jaře i na podzim. Z květů si vyrobíte med, z plodů marmeládu či sirup. Květy upotřebíte jako lék proti kašli, alergii, nachlazení a artritidě. Plody oplývají velkým množstvím vitamínu C a A. Na listy pozor, jsou kapánek jedovaté! Miláčkem našich babiček zůstává lípa. Její květ zmírňuje rýmu, kašel i zánět dýchacích cest. Tlumí horečku a přivolává zdravé pocení. Navíc uklidňuje.

Dejte přednost pomoci z přírody

Depresi zaženete dobromyslí, což vyplývá z jejího názvu. Odvádí špatnou náladu a nečistoty z těla ven. Odhání křeče a astma. Známe ji jako oregano. Jitrocel najdete všude kolem cest i na loukách. Listy čistí rány a pomáhají při nemocech dýchacích cest. Zahání dráždivý kašel a chronické zahlenění. Upravují stolici. Kopřiva uleví od revmatismu, akné, cukrovky a nemocí s ledvinami. Bolí vás v krku? Vykloktejte odvar z mateřídoušky! Kozlík vás zklidní a uleví nervům. Navozuje relaxační podmínky.

Bolest hlavy a špatný spánek

Spolehlivě odežene čekanka. List podbělu tlumí kašel a uvolňuje zahlenění. Čaj ze šalvěje vás dezinfikuje a zbaví bakterií. Pomáhá proti rýmě, kašli, chřipce i angíně. Nálev zmírní krvácení dásní. Violka trojbarevná odvádí škodliviny z těla nenávratně pryč. Detoxikuje tak tělo. Plicník ztlumí kašel a plicní nemoci. Dráždivý kašel odporoučí sléz. Uzdraví nemocnou sliznici. Dary přírody jsou úžasné!


Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

One thought on “Zatočte s nemocemi pomocí bylinek

  1. Pingback: Zásady sběru, sušení a skladování léčivých rostlin – DailyStyle

Napsat komentář